Отворете
Близо

Ушински състезания ново образование. Експериментална работа. Въпроси относно подготовката на участниците за състезанието от МОН

РЕД ЗА ПОВЕДЕНИЕ

Етап I

За да бъдете включени в група от учители, работещи по конкретна експериментална тема, е необходимо да 04.06.2020 гизпратете до организационния комитет заявление и копие от разписката за платена такса за регистрация (550 рубли или 650 рубли). След това участникът, изпратил заявлението, се прикрепя към групата и започва самостоятелно да работи по темата на избрания експеримент на базата на своята институция.

Етап II.

Когато експериментът е готов (по всяко време, но не по-късно от 18.06.2020 г.) участникът изготвя окончателния документ под формата на резюме на един от най-добрите класове по избраната тема и го изпраща на организационния комитет за обсъждане и обобщаване на резултатите от експеримента в катедрата. Окончателният материал може да бъде направен не само под формата на резюме, но и под формата на описание на трудов опит, под формата на статия, публична реч и т.н.

Етап III.

Всички участници трябва да подпишат електронен сертификат, потвърждаващ участието си в експериментална работа на общоруско ниво. Сертификатът се издава в рамките на 7-14 дни от датата на получаване на окончателния материал за експеримента и се качва за самостоятелно изтегляне на тази страница. Хартиеният сертификат се изпраща с Руската поща.

ТЕМИ НА ЕКСПЕРИМЕНТАЛНАТА ДЕЙНОСТ

    Гражданско-патриотично формиране на личността.

    Системно-деятелен подход за формиране на патриотични чувства.

    Социална работа по превенция и преодоляване на агресията в детска възраст.

    Характеристики на организацията на специализираното обучение.

    Диференциран подход към деца с различно ниво на развитие

    Духовно-нравствено възпитание.

    Иновативен подход в корекционното обучение и възпитание.

    Иновативен подход в преподаването на отделните предмети.

    Използването на мултимедийни технологии в учебната дейност.

    Използването на съвременни технологии в учебния процес.

    Повишаване ефективността на образователния процес.

    Организация на учебния процес в системата на допълнителното образование.

    Повишаване на речевата активност на децата в предучилищна възраст чрез игрови дейности.

    Когнитивно развитие на деца в предучилищна възраст.

    Включване на деца в предучилищна възраст в експериментални и изследователски дейности.

    Включване на ученици в дизайнерски и изследователски дейности.

    Проектирането и изследователската дейност като средство за развитие на ключови компетентности.

    Развитие на познавателната компетентност на децата въз основа на изследователска дейност

    Развитие на творчески талант.

    Развитие на артистичните и творчески способности на децата с помощта на нетрадиционни техники за рисуване

    Съвременни форми на взаимодействие с родителите.

    Създаване на здравословна образователна среда в образователна институция.

    Предотвратяване на вредни навици.

    Технологии за развитие на критичното мислене като средство за развитие на умствената дейност на учениците.

    Успешната социализация на дете в предучилищна възраст като една от областите на работа на учителя.

    П Можете да игнорирате периодично появяващата се връзка „Запазване на диск“.

Внимание!!!За да получите диплома добро качество , когато изтегляте диплома, трябва да кликнете върху думата „Изтегляне“, която се появява на екрана.Ако изтеглите чрез „Запиши като...“ от контекстното меню, дипломата ще бъде с ниско качество.

ИНФОРМАЦИОННИ ФАЙЛОВЕ

Тази статия има за цел да обобщи и структурира информацията, публикувана на уебсайта на Министерството на образованието за конкурси за учители за 2019-2020 г. Тук разглеждаме не само структурата на събитията, одобрени от Министерството на образованието, но и процедурите за подготовка документи, реда за участие и награждаване. Отчасти ще засегнем и въпросите за обучението на участници в състезания по професионални умения.

Конкурси за учители 2019-2020 г. на Министерството на образованието на Руската федерация

Така за 2019-2020 г. с указ на президента на Руската федерация, както и на Министерството на образованието и науката на Руската федерация, бяха одобрени правилата за провеждане на конкурс за учители и възпитатели за получаване на парични стимули. Конкурсът се провежда с цел стимулиране на учебно-възпитателната дейност на учителите, развитието на техния творчески и професионален потенциал. Въз основа на резултатите от конкурса се изплащат 1 хиляди парични стимули в размер на 200 хиляди рубли всеки. Конкурсът се провежда от Министерството на образованието въз основа на Указ на президента на Руската федерация № 324 „За паричните стимули за най-добрите учители“.

В конкурса могат да участват учители с най-малко три години педагогически стаж, чието основно място на работа са образователни организации, изпълняващи образователни програми за основно общо, основно общо и средно общо образование. Учител, който е получил парично стимулиране, има право да участва отново в конкурса не по-рано от пет години.

Правилата за провеждане на конкурса се установяват по начина, определен от правителството на Руската федерация. Броят на паричните стимули за всеки субект на Руската федерация се определя ежегодно от Министерството на образованието.

За провеждане на конкурс се създава конкурсна комисия от изпълнителния орган във всеки субект на Руската федерация.

Участие в конкурс за учители от МОН

Номинирането на учител за участие в конкурса се извършва с негово съгласие от колегиалния орган на управление на учебното заведение, в което работи учителят. След което конкурсната комисия регистрира участниците в конкурса въз основа на:

Копия от решението на колегиалния управителен орган на учебното заведение за назначаване на учител;

Копие от документ за подходящо ниво на професионално образование;

Извлечение от трудовата книжка;

Информация за професионалните постижения на учителя;

Информация за представяне на резултатите от учебната дейност.

Изборът на победителите в конкурса за учители, провеждан от Министерството на образованието, се извършва по следните критерии:

Наличие на собствена методическа разработка по преподавания предмет, която има положително заключение въз основа на резултатите от тестване в професионалната общност;

Високи резултати от образователните постижения на учениците с тяхната положителна динамика през последните три години;

Високи резултати от извънкласната дейност на учениците по учебния предмет;

Създаване от учителя на условия за придобиване на положителен социален опит от учениците и формиране на гражданска позиция;

Учителят създава условия за целенасочена работа с различни категории ученици (деца с дарби, деца от социално слаби семейства, деца в трудна житейска ситуация, деца от семейства на мигранти, сираци и деца без родителска грижа, деца с увреждания и деца с увреждания). деца с девиантно (обществено опасно) поведение);

Осигуряване на високо качество на организацията на образователния процес въз основа на ефективното използване на различни образователни технологии, включително дистанционни образователни технологии или електронно обучение;

Непрекъснатост на професионалното развитие на учителя.

Конкурсната комисия присъжда определен брой точки за всеки от горните критерии и формира рейтинг на участниците. След това списъкът се изпраща за разглеждане в изпълнителния орган на образованието на съставния субект на Руската федерация. Въз основа на представените списъци Министерството на образованието издава заповед за утвърждаване на победителите в конкурса.

Въпроси относно подготовката на участниците за състезанието от МОН.

Спечелването на състезание за учители не е толкова трудно – за целта трябва предварително да си поставите цел. За да определите времето за подготовка за конкурса, провеждан от Министерството на образованието, вижте „Протокола за резултатите от изпита според критериите за подбор“: провеждането на клубове и секции се счита за три години, разпространението на преподаването опит - пет години, дейността по участие в професионални конкурси - три години и т.н. и т.н., няма смисъл да изброявам всичко тук.

Списъкът с изисквания обаче не е безкраен и е разделен на шест категории. Ако правилно организирате дейностите си според тези критерии и не се разпръсквате с всичко, тогава за 3 години е напълно възможно всеки учител да състави отлично портфолио за получаване на безвъзмездна помощ и да покаже приличен резултат въз основа на резултатите от участието в конкурса на Министерството на образованието.

Например, не трябва да се увличате от броя на публичните събития, проведени по темата. Достатъчна е само положителна динамика за 3 години, както се изисква от Критериите. Благодарение на тези малки трикове можете да оптимизирате процеса на подготовка, за да спечелите конкурса на Министерството на образованието.

Скъпи колеги!!!

Централният политехнически институт K.D. Ushinsky ви кани да се присъедините към нашия „Колеж на учителите“.

Можете да публикувате вашите тестови материали и задачи за всякакви предмети във всяка възрастова категория на нашия уебсайт.

Ако имате интересни задачи, ще се радваме да ги публикувате в раздела състезания и викторини.

На всеки преподавател ще бъде изпратена диплома за член на Колежа. Очакваме вашите задачи.

Изпратено:

1. Вашата снимка

2. Информация: трите имена, длъжност, учебно заведение, населено място, категория, e-mail

3.Материал във формат WORD. с ключове към задачите.

(след изпращане на материалите, правата за използване на материалите се прехвърлят на Центъра за научноизследователска и образователна институция и РО "Нов век"споразумение за оферта от 27 февруари 2014 г.)

Всички учители, изпратили задания, ще получат Удостоверение по установения образец.

Адрес за изпращане на материали: [имейл защитен]

Ръководител на експертната комисия д-р Кузалов Андрей Владимирович

Съставители на нашите задачи:

Власова Екатерина Александровна

Старши учител

МАДУ "ДС № 5", Первоуралск

Водещ специалист на отдела за предучилищно образование

ИПЦ и РО "Нов век".

Победител във Всеруския конкурс за професионални умения в категорията „Развитие на дъщерни дружества в Руската федерация“ 2016 г.

Тема: „Проектиране на дейностите на предучилищния учител

образование в съответствие с Федералния държавен образователен стандарт за предучилищно образование",

SAOU DPO SO "Институт за развитие на образованието"

Шмаленюк Татяна Анатолевна

учител по математика

Победител в градския конкурс "Учител на годината 2018"

Победител в областния конкурс "Учител на годината 2018" Ямало-Ненецки автономен окръг

Лауреат на общоруския конкурс "Учител на годината на Русия" - 2018 г., Санкт Петербург

Касимова Елена Анантолиевна

Заместник-директор по начално училище

Начален учител

MBOU Средно училище № 7, Губкински, Ямало-Ненецки автономен окръг

Бронников Иван Александрович

член на Сдружението на учителите и учителите

математици от Тюменска област

Държавна автономна образователна институция на Тюменска област "Училище по физика и математика"

Тюмен

Бикинина Зулфия Талгатовна,

учител първа квалификационна категория

Сургут, Ханти-Мансийски автономен окръг-Югра

Плотникова Марина Василиевна

Учител първа квалификационна категория

MBDOU детска градина № 44 "Сибирячок"

Абдуразакова Асият

Шарапудиновна

учител

МБДОУ детска градина "Снежинка"

n.. Нижнесортимски, Ханти-Мансийски автономен окръг-Югра

Заборная Мария Михайловна

Начален учител, ръководител на РМО

MKOU GSOSH, село Газ-Сале, Ямало-Ненецки автономен окръг

Ковалева Вера Петровна
преподавател по английски език
МБОУ СОУ №7
Салск, Ростовска област

Кривцова Анастасия Олеговна,

Педагог

MKOU Toguchinsky район "Bugotakskaya средно училище",

Село в Новосибирска област. Буготак